Nity szczelne co to znaczy ?

Zastanawiałeś się na pewno co oznacza pojęcie NIT SZCZELNY. Jak sama nazwa wskazuje główną cechą charakterystyczną dla takiego nita to jego szczelność przed różnego rodzaju płynami. Nit taki zapewnia połączenie materiałów i pozwala na uzyskanie szczelności. W niektórych przypadkach aby uzyskać lepszy efekt stosuje się również uszczelki zwiększającej szczelność połączenia, (dotyczy tylko nitów z kołnierzem zwykłym). Szczelność takiego połączenia zależy w dużej mierze od dokładności wymiaru otworu oraz wykończenia łączonej powierzchni.

Gdzie stosujemy takie rozwiązanie ?

Nit zrywalny szczelny służy do połączeń w budownictwie gdzie zależy na pełnej szczelności np. na dachu, ponieważ posiada w pełni zamkniętą konstrukcję. Nity zrywalne szczelne doskonale łączą wszelkie meteriały w tym ciężko spawalne oraz mają dużą wytrzymalość na drgania materiałów i oczywiście odporność na niskie temperatury.

Jak wygląda taki nit ?

Tak jak poniżej, nit szczelny charakteryzuje się pełną szczelnością

Czym zaciskamy nity szczelne ?

W tym wypadku tak jak i w innych nitach stosujemy wszelkiego rodzaju nitownice ręczne, nitownice pneumatyczne czy nitownice akumulatorowe.

Jedna odpowiedź do „Nity szczelne co to znaczy ?”

 1. Awatar e-commerce

  Wow, amazing weblog format! How lengthy have you ever
  been blogging for? you make blogging glance easy.
  The overall glance of your site is excellent, let alone the content!
  You can see similar: dobry sklep and
  here e-commerce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *