Nitowanie – na czym to polega ?

Możliwości na polaączenie dwóch materiałów jest bardzo dużo. Można połączyć dwa elementy za pomocą kleju, skręcenia czy zespawania.

Warto jednak zastanowić się nad ciekawym rozwiązaniem, które coraz mocniej wchodzi do branży i jest to nitowanie, które dzięki łącznikowi jakim jest nit łączy dwa elementy w trwały sposób.

Nitowanie to bardzo dobra alternatywa do spawania w szczególności w sytuacjach gdy nie mamy możliwości użycia spawarki albo zależy nam na szybkich efektach pracy. Na czym dokładnie polega ta metoda i dlaczego jest tak dobra alternatywą?

Zacznijmy od tego, że aby zanotować materiał potrzebujemy nita. Łącznik ten pozwala na złączenie ze sobą niezależnych materiałów. Jest to metoda tak trwała że próba rozłączenia elementów kończy się zniszczeniem nita i brakiem możliwości wykorzystania go ponownie.

Paleta dostępnych nitów świadczy tylko i wyłącznie o ich niesamowitej uniwersalności i możliwości łączenia różnych materiałów. Konkretne parametry łączników przekładają się z kolei na specyfikację utworzonych połączeń.

To co jest nam niezbędne do prawidłowego zanotowania to narzędzie – Nitownica. Na rynku są nity bez konieczności używania nitownicy jednak w większości przypadków narzędzie jest niezbędne.

).

Jedna odpowiedź do „Nitowanie – na czym to polega ?”

  1. Awatar Photopolis

    Świetny artykuł. W trakcie poszukiwania w sieci potrzebnych informacji znalazłam ten artykuł. Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na ten temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Chcę podziękować za Twoje działania. Będę rekomendował to miejsce i regularnie wpadał, by zobaczyć nowe posty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *